Skip to Content

Kluby, spolky, záujmové združenia

Kluby, spolky, záujmové združenia v meste informujú o svojich aktivitách.

3. kolo Slovenského pohára v taekwondo zápase

20.09.2014 (sobota) sa v Snine uskutočnila súťaž s názvom 3. kolo Slovenského pohára v taekwonde - zápas.

Školský rok 2014/2015 v CVČ v Hnúšti

Druhého septembra začal nový školský rok aj v CVČ v Hnúšti.
V tomto školskom roku pripravilo centrum pre deti a mladých ľudí bohatú ponuku pravidelnej záujmovej činnosti vo svojich záujmových útvaroch a kluboch.
Je len na Vás, či nám venujete svoju dôveru a prejavíte záujem o niektorý zo záujmových útavrov, či klubov.

V Rimavskej Bani sa stretli rodáci

V predposlednú augustovú sobotu sa v jednej z najstarších obci Rimavskosobotského okresu v Rimavskej Bani uskutočnilo historický prvé stretnutie rodákov tejto obce. V najstaršej listine o osídleniach z roku 1136 sa obec nazývala Baňa. V uvedenej listine sa uvádza, že občania sa začali už v tom čase považovať za „mešťanov“, čo svedčí o tom, že obec mala charakter mestečka s väčším počtom obyvateľstva. Založili ju pravdepodobne nemeckí kolonisti – baníci, ktorí v útrobách vrchu Sinec začali ťažiť zlato a iné vzácne nerasty. Od miestnych baní sa odvodzuje aj názov obce. Obec je rodiskom básnika dramatika, redaktora a profesora česko-slovenského jazyka a literatúry na bratislavskom lýceu Juraj Palkovič.

Naši kynológovia pre deti

Posledný júnový týždeň sme venovali deťom ZŠ. 20.6.2014 sme zavítali do ZŠ Tisovec, kde sa predstavili M. Svitek s Danom a Edom, L.Nosko s Galou a J.Coch s Kubom. Ukázali deťom cviky poslušnosti a obrany podľa jednotlivých stupňov skúšok a tiež začiatky nácviku jednotlivých cvikov. Miláčik detí – nemecký ovčiak Edo si vďačne zapózoval pred objektívom aj so svojimi novými detskými kamarátmi.

CZECH OPEN 2014 – PRAHA taekwondo zápas!

Hnúšťanskí taekwondisti už po druhý krát v tomto roku navštívili Prahu, kde sa dňa 21.06.2014 opäť konala súťaž v taekwonde s názvom Czech Open 2014 (otvorené majstrovstvá ČR 2014).

Ukážka výcviku psov na MDD v Rejkove

Pri príležitosti akcie pre deti v Rejkove sme sa aj my so svojimi psami zúčastnili ukážky výcviku. V príjemnom prostredí Rejkova predviedli svojich štvornohých priateľov naši najmladší – Emka Vachová s Akrimom a Nelka Dovalová s Gwen ukázali, že aj v mladom veku je psík poslušný, pokiaľ sa cieľavedome a hlavne s láskou a trpezlivosťou s ním cvičí.

Naše psy na Dňoch mesta

Naši členovia kynologického klubu sa so svojimi psami zúčastnili ukážky
výcviku psov v programe Dní mesta Hnúšťa. J.Mišurák a Dasty ukázali cviky poslušnosti , následne sa predstavili Z. Radič s Darkom a O. Vargová s Innou . Po dospelých sa predviedli naši najmladší juniori. Nelka Dovalová a Gwen ukázali, že aj 5.mesačné šteniatko dokáže úspešne zvládnuť základné cviky.

Syndikovať obsah


X