Skip to Content

Kluby, spolky, záujmové združenia

Kluby, spolky, záujmové združenia v meste informujú o svojich aktivitách.

V Rimavskej Bani sa stretli rodáci

V predposlednú augustovú sobotu sa v jednej z najstarších obci Rimavskosobotského okresu v Rimavskej Bani uskutočnilo historický prvé stretnutie rodákov tejto obce. V najstaršej listine o osídleniach z roku 1136 sa obec nazývala Baňa. V uvedenej listine sa uvádza, že občania sa začali už v tom čase považovať za „mešťanov“, čo svedčí o tom, že obec mala charakter mestečka s väčším počtom obyvateľstva. Založili ju pravdepodobne nemeckí kolonisti – baníci, ktorí v útrobách vrchu Sinec začali ťažiť zlato a iné vzácne nerasty. Od miestnych baní sa odvodzuje aj názov obce. Obec je rodiskom básnika dramatika, redaktora a profesora česko-slovenského jazyka a literatúry na bratislavskom lýceu Juraj Palkovič.

Naši kynológovia pre deti

Posledný júnový týždeň sme venovali deťom ZŠ. 20.6.2014 sme zavítali do ZŠ Tisovec, kde sa predstavili M. Svitek s Danom a Edom, L.Nosko s Galou a J.Coch s Kubom. Ukázali deťom cviky poslušnosti a obrany podľa jednotlivých stupňov skúšok a tiež začiatky nácviku jednotlivých cvikov. Miláčik detí – nemecký ovčiak Edo si vďačne zapózoval pred objektívom aj so svojimi novými detskými kamarátmi.

CZECH OPEN 2014 – PRAHA taekwondo zápas!

Hnúšťanskí taekwondisti už po druhý krát v tomto roku navštívili Prahu, kde sa dňa 21.06.2014 opäť konala súťaž v taekwonde s názvom Czech Open 2014 (otvorené majstrovstvá ČR 2014).

Syndikovať obsah


X